سازکد

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی | حتما برای خیلی از ما پیش آمده است که برای سفارش آنلاین محصولی نام برند آن را سرچ کرده ایم و چیزی دستگیرمان نشده است. از آن بدتر زمانی است که با یک سایت ناقص و قدیمی از آن برند روبرو شده ایم که محصولات آن به روز رسانی نشده اند و امکان خرید اینترنتی وجود ندارد.

 

طراحی سایت صنعتی

درصد زیادی از مشتریان که نام تجارت شما به گوششان خورده است، از اینترنت برای پیدا کردن شما استفاده خواهند کرد و وبسایت شما اولین برخورد این درصد از مشتریان با برند و محصولات شماست. خودتان را جای این افراد بگذارید. ظاهر و محتوای سایت شما تا چه حد روی نگرش آن ها به شما و تصمیمشان برای ادامه جستجو در سایت شما تاثیر دارد؟ جواب ساده است: بسیار زیاد!

این که شما برای کسب و کار بزرگ یا در حال گسترش خود وبسایت ندارید یا سالهاست که آن را ارتقا نداده اید به احتمال زیاد این موضوع برای صنعت شما فاجعه می آفریند و روز به روز از تعداد مشتریان شما خواهد کاست. در صورت تمایل برای طراحی سایت صنعتی در این مطلب شما را با ویژگی ها و مزایای آن آشنا خواهیم کرد.

 

چه کسانی به طراحی سایت صنعتی نیازمندند؟

صاحبان مشاغلی نظیر شرکت های صنعتی و کارخانه ها که جزو مدیران موفق صنعت کشور به حساب می آیند، نیاز به طراحی سایت صنعتی دارند. در نتیجه بهتر است برای پیشرفت و دیده شدن کسب و کار خود طراحی سایت حرفه ای انجام داده و به وسیله آن فروش محصولات و ارتباطات موثر خود را افزایش دهند. با این کار نام تجاری و محصولات آن ها بیشتر به نمایش گذاشته می شود که این امر در موفقیت روزافزون آن ها نقش مهمی ایفا می کند.

 

ویژگی های سایت صنعتی

از این رو که طراحی سایت صنعتی برای صنایع و کسب و کارهای بزرگ انجام می شود، به جهت حفظ نام و نمایش هرچه بیشتر برند آن ها باید کاملا حرفه ای و بدون نقص باشد. در ادامه سعی کردیم تعدادی از ویژگی های سایت صنعتی ایده ال را بیان کنیم:

 • قابلیت چند زبانه بودن به دلیل ارتباط با بازارهای جهانی: با استفاده از یک سایت حرفه ای که امکان تغییر زبان را داشته باشد، پیشرفت مثبتی در ارتباطات تجاری بین المللی شما ایجاد خواهد شد؛
 • محتوای مناسب وقدرتمند: این موضوع یکی از عواملی است که می تواند سایت شما را از دیگر سایت ها متمایز کرده و آن را برای کاربران جذاب کند. در عین حال در صورت عدم ارائه محتوای ارزشمند، سایت شما ویژگی خاصی برای جلب توجه مشتری به همراه نخواهد داشت؛
 • ساده بودن کار با سایت برای کاربران: یک سایت پیچیده فقط باعث سردرگمی کاربران و مشتری های شما می شود. بهتر است کارکرد سایت به زبان ساده طراحی شده باشد؛
 • معرفی کامل و جامع کارخانه و هیئت مدیره: بهتر است بخشی از سایت شما به معرفی کارخانه اختصاص گیرد. این قسمت از سایت باید شامل تاریخچه فعالیت شغلی شما، معرفی جامع کارخانه و اعضای هیئت مدیره کسب و کارتان باشد؛
 • معرفی جامع محصولات: اگر محصولاتی تولید می کنید که امکان عرضه مستقیم را دارند، در این بخش باید لیستی از محصولات خود به همراه عکس های با کیفیت، مشخصات کامل و قیمت آن ها ایجاد کنید؛
 • سرعت بالا: حتما می توانید حدس بزنید که وقتی کاربر به دنبال محصول خاصی در سایت شما باشد، سرعت پایین سایت چه حسی به او منتقل خواهد کرد؛
 • گرافیک: استفاده از نکات طراحی گرافیک و اضافه کردن تصاویر جذاب، سایت شما را در جهت تبدیل شدن به یک سایت منحصربه فرد هدایت می کند.
 • و غیره

این موارد اصلی ترین ویژگی هایی هستند که طراح سایت باید در این نوع طراحی ها وجود آن ها را تضمین کند.

 

طراحی سایت صنعتی

تبلیغ کسب و کار به وسیله سایت صنعتی

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت و ایجاد کسب و کارهای متعدد هر صنعت بزرگی برای ادامه پیشرفت و جلوگیری از پیشی گرفتن رقبای خود نیاز به تبلیغ اختصاصی دارد. دامنه تبلیغات بسیار گسترده است، اما همگی می دانیم که تبلیغات اینترنتی جزو پر بازده ترین تبلیغات به حساب می آیند. البته این هرگز بدان معنا که طراحی سایت صرفا برای تبلیغات استفاده می شود، نخواهد بود. در ادامه شما را با کاربردهای دیگر طراحی سایت در صنعت آشنا خواهیم کرد.

 

سایت صنعتی ایده ال باید دارای چه امکاناتی باشد؟

به غیر از امکاناتی که در بالا بیان شدند و جزو ویژگی های اصلی سایت هستند باید به قابلیت های دارای اهمیت دیگری نیز اشاره کرد:

 • امکان فروش آنلاین محصولات
 • امکان ایجاد پنل کاربری به منظور ثبت نظرات مشتریان
 • قابلیت افزودن توضیحات برای هر محصول
 • بخش مخصوص انتقادات و پیشنهادات
 • دسته بندی صحیح و منظم محصولات
 • درج لوگوی برند و نشان اعتماد
 • و غیره

سایت صنعتی امکانات دیگری نیز در اختیار مدیر مجموعه و کاربران قرار می دهد که این امکانات با توجه به نوع کسب و کار و نیاز آن ممکن است متفاوت باشد.

 

اهمیت روانشناسی در طراحی سایت صنعتی

سعی کنید از روانشناسی در طراحی جلوه های بصری و موضوعی سایت خود استفاده کنید که بتوانید با اثر بر ناخودآگاه افراد تاثیر مثبتی بر مشتریان خود بگذارید. روانشناسان صنعتی و سازمانی با ارائه پیشنهادات و محتواهای مناسب می توانند پیشرفت سایت و به دنبال آن توسعه کسب و کارتان را برای شما تضمین کنند.

 

در طراحی سایت صنعتی از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟

رنگ ها قدرت بسیار بالایی دارند و هر یک می توانند حس خاصی را به بیننده القا کنند. در طراحی سایت صنعتی از روانشناسی رنگ ها استفاده می شود. طراحان سایت می توانند با استفاده درست از این ویژگی رنگ ها به بازدیدکنندگان سایت حس اعتماد و آرامش یا هیجان و … را القا کنند. تاثیر بعضی از رنگ ها را در ادامه بررسی کرده ایم.

قرمز

رنگ قرمز رنگی تحریک کننده است و برای ایجاد هیجان و توجه در مخاطب مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ بیشتر مناسب صنعت آرایشی، مد و فشن یا سرویس هاس اضطراری است. رنگ قرمز بهتر است در بخش های اعلانی یا پیشنهادات ویژه محصولات به کار برود. استفاده بیش از حد از رنگ قرمز می تواند به صورت ناخودآگاه مخاطب را دچار استرس و تپش قلب کند.

زرد

رنگ زرد برای ایجاد بستری شاد و بانشاط در سایت مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ زرد انرژی بسیار زیادی دارد که در صورت کاربرد بیش از حد آن ممکن است چشمان مخاطب خسته شوند.

آبی

این رنگ نماد وفاداری و اعتماد است. از رنگ آبی در طراحی سایت برای القای وفاداری استفاده می شود و در طراحی سایت های صنعتی کاربرد فراوانی دارد. البته استفاده بیش از حد از رنگ آبی نیز سایت را سرد و بی روح می کند.

سبز

حس سرزندگی و طراوت را به همراه دارد و می تواند در صنعت مربوط به طبیعت یا برای ایجاد حس آرامش در مخاطب استفاده شود.

صورتی

این رنگ حس عشق و لطافت را القا می کند و بیشتر در صنعت مرتبط با بانوان کاربرد دارد.

طراحان سازکد این رنگ ها را با ظرافت خاصی در کنار هم قرار می دهند و با توجه به نیاز برای القای هر حسی در قسمت های مختلف از رنگ های متفاوتی استفاده می کنند.

 

طراحی تم سایت با توجه به نوع صنعت

توجه به مخاطب در میزان بازدید و محبوبیت سایت شما بسیار موثر است. همه ما میتوانیم تصور کنیم که اگر ترکیب و رنگ های استفاده شده در سایت یک کارخانه تولید لوازم آرایشی شبیه به سایت کارخانه تولیدات لوازم کشاورزی و باغبانی باشد؛ چه اتفاقی برای درصد رضایتمندی مخاطبان سایت خواهد افتاد!؟ همیشه سعی کنید پس از شناخت مخاطب و بررسی نیازهای او سایت خود را طراحی کنید.

 

استفاده از نکات سئو، سکوی پرتاب سایت شما!

به غیر از طراحی سایت که توسط برنامه نویسی انجام می شود که قوانین حاکم در وب را برای طراحی سایت در نظر دارد، مدیریت سایت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. آپدیت کردن اطلاعات و محتوای نوشتاری و تصویری بهتر است با تکیه بر قوانین سئو انجام شوند تا مشکلی برای سایت ایجاد نشود. به زبان ساده این قوانین بر اصولی تاکید می کنند که باعث می شود موتور جستجوگر به سایت شما ارزش بالایی را اختصاص دهد. مثل استفاده از جملات جذاب و گیرا ، به کار بردن کلمات کلیدی، تگ گذاری های صحیح و …. که بازدید و مخاطبان سایت را افزایش می دهد.

 

مزایای طراحی سایت در صنعت

اگر پیشرفت کسب و کارهایی که از مزایای سایت استفاده می کنند را با کسب و کارهایی که این قابلیت را به خودشان اختصاص نداده اند مقایسه کنیم، بیشتر متوجه مزایای استفاده از سایت خواهیم شد. این مزایا موارد زیر را شامل می شوند:

 • کسب درآمد بیشتر از طریق فروش انلاین
 • افزایش اعتبار کسب و کار
 • بازدید بیشتر و در نتیجه مشتری بیشتر
 • امکان جذب مشتری از سراسر کشور
 • امکان بازدید مشتریان و بازرگانان خارجی از سایت و درخواست همکاری با شما
 • ایجاد بستری برای معرفی کامل محصولات
 • به نمایش گذاشتن افتخارات، امتیازات و عملکرد مثبت شما
 • و غیره

قطعا مزایای بیشتری برای این گونه سایت ها وجود دارند که در صورت استفاده از سایت صنعتی متوجه آن ها شده و از آن مزایا بهره مند خواهید شد.

اهمیت به روز کردن سایت

به عنوان مدیر سایت یک کسب و کار صنعتی و موفق هرگز از به روز رسانی مطالب و محصولات غافل نشوید. از جمله اطلاعاتی که نیاز به آپدیت شدن مداوم دارند می توان به موجودی و قیمت محصولات، افتخارات کسب شده توسط مدیریت شرکت یا کارخانه، آدرس ایمیل یا شماره های تماس در صورت تغییر و … اشاره کرد.

از قانون سه کلیک استفاده کنید

این قانون بیان می کند که وقتی کاربر صفحه شما را باز می کند، باید با سه کلیک چیزی که می خواهد را پیدا کند. مخاطبین شما در هر گروه سنی و با هر میزان سوادی که باشند، به طور معمول سادگی و جذابیت سایت شما را بیشتر تایید خواهند کرد. طراح و مدیران وبسایت باید سعی کنند با ایجاد مطالب یا قابلیت های اضافه و متفرقه برای مخاطب سردرگمی ایجاد نکنند.

قابل استفاده بودن سایت به وسیله موبایل

حتما در جستجوهای خود با موبایل به سایت هایی که در صفحه موبایل به شکل ناقص نمایش داده می شوند و امکان استفاده درست از آن ها وجود ندارد، برخورد داشته اید. اکثر مردم به علت در دسترس بودن تلفن همراه از آن برای جستجوی آنچه می خواهند، استفاده می کنند. سایت شما باید به گونه ای باشد که مشتریان این امکان را داشته باشند که در صورت استفاده از گوشی موبایل خود بتوانند به راحتی به همه قسمت ها و امکانات سایت دسترسی داشته باشند.

اکثر سایت های صنعتی و ارائه خدمات به گونه ای طراحی شده اند که با تغییر سایز و قالب محتوا در تلفن همراه مشکلی برای استفاده از آن ها وجود نداشته باشد. این امر در طراحی سایت صنعتی یک ضرورت است.

صحت اطلاعات موجود در سایت

سایتی که برای شما طراحی شده است در واقع شناسنامه کسب و کار شماست؛ در نتیجه وجود هر گونه اطلاعات غلط در این صفحه می تواند برای شما دردسرهایی را ایجاد کند. فرض کنید شما در صنعت خود آمادگی همکاری دارید، اما شماره تماسی که در سایت قرار داده اید اشتباه است. در این صورت افرادی که قصد همکاری با شما را داشته باشند با دیدن چنین اشتباهاتی از تصمیم خود منصرف خواهند شد.

امکان دخالت سلیقه در سایت

سلیقه خاص کارفرما می تواند به خلاقیت طراح سایت بیفزاید و ما این اصل را در سازکد همیشه درنظر داریم. در واقع طراح این امکان را خواهد داشت که با استفاده از خلاقیت خود در پیاده کردن طرح پیشنهادی شما سایت قابل قبولی را ارائه کند. البته منظور از این امکان، دستکاری در پیکربندی سایت نیست و میل و خواسته شما در رنگ، تصاویر و گرافیک، دسته بندی ها و محتوای متنی سایت تاثیر خواهد گذاشت.

استراتژی خود را مشخص کنید

حالا که تصمیم دارید سایت صنعتی خود را داشته باشید، باید مشخص کنید که هدف شما از راه اندازی این سایت چیست. اهداف متفاوت ممکن است نیازهای متفاوتی را برای طراحی در سایت ایجاد کند. برای مثال اگر تنها قصد معرفی کامل کسب و کار خود را دارید و  قرار است مقالات علمی یا درخواست های همکاری در زمینه صنعت خود را به اشتراک بگذارید، نیازتان با فردی که اولویت آن در طراحی سایت، فروش آنلاین محصولات و جذب مشتری است متفاوت خواهید بود.

اهمیت دادن به بخش نظرسنجی

سعی کنید در وبسایت خود حتما بخش نظر سنجی مشتریان را جای داده و به آن اهمیت دهید. مشتریان و مخاطبین شما ممکن است پیشنهادات و انتقادات سازنده ای را به شما ارائه دهند. گاهی در شیوه فعالیت یا مدیریت شما مسائلی وجود دارند که از چشم خودتان و اطرافیانتان دور مانده است. اما ممکن است مخاطب شما آن را متوجه شود و به شما بیان کند.

سایت شما نمایندگی شماست!

وبسایت شما بزرگترین و پربازدیدکننده ترین نمایندگی برای معرفی صنعت، جذب مخاطب و فروش محصولات شماست. تلاش کردیم در این مقاله چکیده ای از مزایا و ویژگی های طراحی سایت صنعتی را برشماریم. در صورتی که طراحی سایت را نزد شرکت سازکد انجام دهید، خواهید توانست تمامی مزایای داشتن یک سایت خوب را برای پیشرفت در صنعت خود به ارمغان بیاورید.

استعلام قیمت طراحی سایت
شما میتوانید نسبت به مواردی که نیاز دارید استعلام قیمت کنید ، به راحتی میتوانید نوع وب سایت ، بودجه مورد نظر خودتون را انتخاب کنید تا تیم سازکد بهترین قیمت و بهترین خدمات را ارائه دهد تیم سازکد در خدمت شما !