سازکد

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

جهان در حال تغییر است. هر روز بیشتر از قبل به سوی زندگی دیجیتال پیش می رویم. امروزه بسیاری از مراودات ما با استفاده از فضای مجازی و اینترنت انجام می شود. در تمام دنیا سال هاست کسب و کارها نیز به سمت تجارت الکترونیک پیش رفته اند. در ایران نیز بعضی از شرکت ها اقدام به استفاده از سایت فروشگاهی کرده اند. حال برای کسب وکارهای نوپا چه راه‌حلی برای عقب نماندن از این موج عظیم وجود دارد؛ بجز طراحی سایت فروشگاهی مناسب و کار آمد.

در صورتی که صاحب فروشگاهی بزرگ هستید یا به تازگی کار خود را شروع کرده اید، حتما می دانید که طراحی سایت تمام آن چیزی است که شما به عنوان سکوی پرتاب کسب و کار خود به آن احتیاج خواهید داشت. در ادامه با توضیح نکات مهم در طراحی سایت و مزایای آن با شما همراه خواهیم بود.

 

در چه صورت طراحی سایت فروشگاهی خوبی خواهیم داشت ؟

طراحی سایتی را طراحی خوب می دانیم که سایت تمام اهدافی را که برای آن طراحی شده به واقعیت برساند. یعنی تمام پیام و اطلاعاتی را که قصد داشته ایم در اختیار کاربر قرار دهد و در عین حال کاربران را جذب کند.

در طراحی سایت فروشگاهی  باید به این نکته توجه کرد که کاربر در هنگام استفاده از سایت  تجربه ای عالی را  پشت سر بگذارد. اطلاعات مفید، راحتی استفاده از سایت، زیبایی بصری و قابل اطمینان بودن سایت از عواملی است که استفاده از سایت را جذاب و مورد پسند کاربران می کند.

.

هدف و نقشه‌راه خود را مطرح کنید

قبل از شروع به طراحی سایت باید هدف خود از ایجاد چنین سایتی را بیان کنید. می خواهید چه چیزهایی ارائه کنید؟ دلایل تمایز شما با دیگران در چیست؟ و این چنین پرسش هایی نقشه‌راه و هدف از طراحی سایت فروشگاهی را مشخص خواهد کرد. وقتی هدف مشخص باشد رقبا نیز مشخص می شوند.

سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

جدا از مدیریت سایت و تهیه محتوا بر اساس قوانین سئو، در مراحل ابتدایی طراحی سایت نیز باید نکات مهم در افزایش رتبه بندی و ارزش سایت در نظر گرفته شود. طراحی سایتی که چنین امکانی را از پایه برای شما در نظر نگرفته باشد، دارای ارزش زیادی نیست و این موضوع نیز اهمیت طراحی سایت فروشگاهی را نزد طراحان سایت حرفه ای یادآور می شود.

یک سایت فروشگاهی در نگاه اول به چه چیزهایی احتیاج دارد ؟؟

 

داشتن ظاهر زیبا برای هر سایتی بسیار مهم است. منظور از این جمله چیست؟ اگر بخواهیم ساده توضیح دهیم، ظاهر زیبا برای سایت فروشگاهی یعنی داشتن ظاهری ساده در عین حال جذاب که هیچ گونه پیچیدگی نداشته باشد و در عین حال برای مشتری جذاب باشد.

رنگ ها در طراحی سایت نقش کلیدی ایفا می کنند. صفحه سایت نباید شبیه جعبه مداد رنگی پر از رنگ های مختلف باشد. بلکه باید از رنگ های کمی در آن بهره ببرد که هم یکنواخت نباشد، هم شلوغ و گیج کننده نشده باشد. بعضی از دکمه ها و کلید های ضروری باید از رنگ هایی انتخاب شوند که نگاه بیننده را نگاه جذب کنند.

جذابیت بصری

یکی از مهم ترین راه های جذب مشتری استفاده صحیح از جلوه های بصری در طراحی سایت و مدیریت آن است. اگر به دنبال این هستید که مشتریان شما با اشتیاق تمامی صفحات سایت شما را بگردند و با اشتیاق سبد خرید خود را پر کنند، باید به این موضوع توجه داشته باشید که ظاهر سایت شما باید همان چیزی باشد که مشتری می خواهد.

برای مثال در صورتی که سایت شما برای فروش محصولات آرایشی طراحی می شود باید تم سایت را کاملا زنانه سفارش دهید و از نکاتی که بانوان از دیدن آن ها خسته نخواهند شد بهره بگیرید. به طور کلی ساختار بصری سایت باید جذاب باشد و برای این هدف طراح سایت نکات زیر را در نظر خواهد داشت:

 • داشتن نقطه کانونی در سایت: داشتن نقطه کانونی در سایت به این معنی است که سایت ویژگی جذابی داشته باشد که بتواند مخاطب را به خود جذب کرده و چشم نوازی کند. این کار به وسیله ایجاد تم یا رنگ آمیزی جذاب و استفاده از محتوای تصویری منحصر به فرد انجام می شود؛
 • رنگ: رنگ سایت تاثیر شگفت انگیزی بر میزان مخاطبین و مشتریان سایت دارد. با استفاده از روانشناسی رنگ ها می توانید سایت را با رنگ هایی چشم نواز و مرتبط با اجناس فروشگاه خود سفارش دهید. استفاده صحیح از رنگ ها در ترغیب مشتری برای خرید و همچنین ایجاد آرامش بیشتر در او نقشی کلیدی ایفا می کند که این موضوع مساوی است با گشت و گذار بیشتر مخاطب در سایت و امکان خرید بالاتر؛
 • ابعاد: در طراحی سایت فروشگاهی باید به ابعاد هر قسمت از سایت توجه کرد که در کار کردن با سایت و استفاده از امکانات آن مشکلی ایجاد نشود؛
 • نوع فونت: نوع فونت به کار رفته در سایت باید عادی بوده و به شکلی باشد که خواندن مطالب سایت برای هر فردی به سادگی امکان پذیر باشد. همچنین باعث خستگی چشم ها و کلافگی کاربران نشود؛
 • گرافیک: استفاده از طراحی های گرافیکی قدرتمند و جذاب سایت شما را به حدی خیره کننده خواهد کرد که مشتریان برای گشت و گذار در آن ساعت ها وقت خواهند گذاشت. این جلوه های بصری گرافیکی بر ناخودآگاه افراد تاثیر گذاشته، به زیباتر دیده شدن سایت شما و در نتیجه افزایش محبوبیت آن کمک خواهند کرد؛
 • قالب بندی سایت: قالب سایت باید به گونه ای طراحی و اجرا شده باشد که برای مثال قسمت های مهمتر سایت را بیشتر در معرض دید مشتریان قرار دهد؛ همچنین این مسئله که کاربران به راحتی بتوانند به هر بخشی از سایت دسترسی داشته باشند در قالب بندی سایت اهمیت دارد.
 • تصاویر: استفاده از تصاویر با کیفیت از محصولات بسیار مهم است که در مراحل بعد از طراحی و مدیریت آن باید به آن توجه زیادی شود زیرا اصلی ترین ترغیب کننده برای خرید محصولات، عکس زیبای آن هاست؛
 • و غیره

 

تاثیر جذابیت و خیره کنندگی سایت شما در جذب و حفظ مشتری و همینطور در افزایش زمانی که مشتریان در حال بازدید از سایت فروشگاه شما هستند؛ بسیار زیاد است.

 

بخش “درباره ما” بزرگترین چالش طراحی

شاید طراحی بخشی که به عنوان “درباره ما” شناخته می شود به نظر ساده و بی اهمیت بیاید؛ اما اصلا اینطور نیست. بخش”درباره ما” برای مخاطبانی است که با خدمات یا محصولاتی که ارائه می کنید آشنا هستند. بخش درباره ما برای این مخاطبان اعتماد سازی می کند.

در این بخش باید تمام حوزه های فعالیت و اهداف فروشگاه خود را به نحوی ارائه کنید که خسته کننده و طولانی نباشد، اما به اصلاح مختصر و مفید باشد. علاوه بر معرفی بهتر است شرکت ها و برند هایی که با فروشگاه همکاری دارند را در این بخش به اختصار نام ببرید.

بخش درباره ما قادر است در تصمیم گیری نهایی چنین مخاطبانی که در بالا ذکر کردیم اثر مثبتی داشته باشد.

 

زمان باز شدن سایت

ما در عصری زندگی می کنیم که در آن همه افراد به دنبال ذخیره زمان خود هستند.  به همین علت در طراحی سایت سرعت باز شدن تصاویر و اجرای سایت بسیار حائز اهمیت است. کاربران در صورتی که سرعت بارگیری مطالب سایت کم باشد، از استفاده از آن سایت منصرف خواهند شد . به طور معمول زمانی که هر فرد برای بارگیری مطالب یک سایت صرف خواهد کرد 2الی 3ثانیه خواهد بود.

 

طراحی سایت فروشگاهی

محل قرارگیری اطلاعات تماس در طراحی سایت فروشگاهی

اطلاعات تماس شامل تمام راه های ارتباطی با مسئولین فروشگاه است. این بخش با ایجاد حس اعتماد  باعث جذب بیشتر مخاطبان می شود، به ویژه آن دسته از افرادی را که برای اولین بار به فروشگاه اینترنتی شما مراجعه کرده اند.

اطلاعات تماس عبارتند از:

 • آدرس کامل؛
 • شماره های تماس؛
 • آدرس ایمیل؛
 • فکس؛
 • آدرس صفحات اجتماعی.
 • و غیره

اطلاعات تماس باید به راحتی در دسترس کاربر قرار بگیرد. معمولا این اطلاعات در پایین تمام صفحات سایت قابل رؤیت است. اخیرا بعضی از فروشگاه های مطرح در عرصه تجارت الکترونیک از شیوه آنلاین پاسخگویی نیز استفاده می کنند. کسب اعتماد و رضایت مخاطب  از کلیدی ترین مسائل تداوم یک کسب و کار موفق است.

درگاه امن پرداخت

در طراحی سایت فروشگاهی بحث دریافت پول نیز بسیار مهم است. باید امکان استفاده از روش های مختلف پرداخت را برای کاربر فراهم کنید. در بسیاری از خریدها در بستر اینترنت تنها دلیل انصراف از خرید، نداشتن روش های منعطف پرداخت است.

برای سهولت در امور مالی و اداری، سایت باید به شکلی طراحی شود که به طور مستقیم تمام اطلاعات خرید از جمله نوع کالا نام خریدار و مبلغ پرداختی از طرف خریدار را به صورت خودکار در بخش مالی شرکت ثبت کند.

توجه به همه افراد جامعه

دسترسی به وب به منظور دستیابی برابر و فرصت برابر به افراد با توانایی های متنوع ضروری است. دسترسی فناوری‌های و ارتباطات، از جمله وب، به عنوان یکی از حقوق اساسی بشر در کنوانسیون حقوق معلولان سازمان ملل (CRPD UN) تعریف شده است. شما به عنوان کسی که خدمات یا محصولاتی را ارائه می کنید باید برای رفع نیاز افرادی با معلولیت نیز اقداماتی را انجام دهید و نکاتی را در طراحی سایت فروشگاهی خود رعایت کنید.

 

کاربران با گوشی همراه

در سال 2018 حدود 30% از فروش های اینترنتی توسط موبایل انجام می شد و محققین پیش‌بینی می‌کردند که تا سال 2020 این عدد به حدود 45% برسد. که با شرایط جدید دنیا این عدد فراتر از این پیش بینی رفته است. پس برای راضی کردن گروه زیادی از مخاطبان باید به طراحی سایت در قالب گوشی‌همراه توجه ویژه ای کرد. در حال حاضر تعداد سایت هایی که از گوشی همراه پشتیبانی می کنند رو به افزایش هستند.

اهمیت افزودن امکانات به سایت

همانطور که در مدیریت سایت فروشگاهی به روز رسانی محصولات و قیمت ها و موجودی و … دارای اهمیت است، سایت شما باید امکان آپدیت و کاهش یا افزایش دسترسی ها و امکانات  جدید را داشته باشد و این ابتدایی ترین و مهم ترین نیازی است که در طراحی باید در نظر گرفته شود که در صورت نیاز به افزایش امکاناتی جدید برای سایت، هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

 مزایای طراحی سایت فروشگاهی توسط افراد خبره

در همه امور افرادی وجود دارند که توانایی انجام آن کار را به بهترین شکل ممکن دارا هستند. در زمینه طراحی سایت فروشگاهی نیز کمک گرفتن از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند نتیجه بهتری چه از نظر بصری و چه از نظر کاربردی دارد. این طراحان به علت ویژگی هایی که ذکر می کنیم برتری دارند.

 • طراحی کاملا اختصاصی هر سایت: در صورتی که طراحی سایت خود را به دست افرادی با تجربه در این زمینه بسپارید، آن ها با توجه به سلیقه و نیاز شما و در نظر داشتن نوع فروش شما، سایتی کامل و منحصر به فرد در اختیار شما خواهند گذاشت. برای استفاده از چنین مزایایی این امکان برای شما وجود دارد که از طراحان شرکت سازکد کمک بگیرید.
 • اشراف کامل به تمام امور مرتبط با راه‌اندازی سایت از جمله تمام مجوز های لازم: برای راه اندازی هر سایت رسمی جدیدی در کشور نیاز به داشتن مجوز و طی کردن یک سری امور اداری است و در صورتی که این مراحل به صورت قانونی و کامل طی شوند، هیچ گونه مشکلی در آینده دور و نزدیک برای سایت فروشگاهی شما پیش نخواهد آمد. در صورتی که کار طراحی سایت خود را به افراد معتبر بسپارید مشکلی در این زمینه برای شما ایجاد نخواهد شد.
 • داشتن پهنای باند وسیع و سرور های قوی: دسترسی به پهنای باند وسیع و اختصاصی به این معناست که در سایت شما دریافت و ارسال اطلاعات با سرعتی بسیار بالا اتفاق خواهد افتاد که این موضوع مخصوصا در سایت های فروشگاهی که نیاز به آپدیت لحظه ای دارند بسیار مهم و ضروری است. طراحان حرفه ای این مورد را در نظر خواهند داشت و پهنای باند اختصاصی را برای سایت شما تضمین خواهند کرد.

سایت حرفه ای در کنار ارائه محصولات با کیفت

بازار امروز، بازار رقابت است و در صورتی که از رقیبان خود در زمینه فروش سبقت نگیرید، عاقبت کسب و کار و فروشگاه شما چیزی جز افت تعداد مشتری نخواهد بود و شما مجبورید هر لحظه شاهد رکود در فروش و درآمد خود باشید. این امکان برای شما وجود دارد که با طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای و منحصر به فرد با کمک گرفتن از تیم سازکد ، در کنار ارائه محصولات با کیفیت و بهبود خدمات، خود را از افراد دیگر این عرصه متمایز کرده و  آینده شغلی خود را تضمین کنید.

استعلام قیمت طراحی سایت
شما میتوانید نسبت به مواردی که نیاز دارید استعلام قیمت کنید ، به راحتی میتوانید نوع وب سایت ، بودجه مورد نظر خودتون را انتخاب کنید تا تیم سازکد بهترین قیمت و بهترین خدمات را ارائه دهد تیم سازکد در خدمت شما !